ВИШИВАНКА – КОД ЄДНОСТІ: День вишиванки в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д.Є. Задора

18 травня, у третій четвер крайнього весняного місяця, традиційно відзначається День вишиванки, свято молоде, але улюблене для українців, покликане популяризувати національну культуру. Адже вишиванка для українця – не просто елемент національного костюма. Це прадавній код незламності, мудрості, величі та пам’яті українського народу, а також унікальний, потужний оберіг, у якому зафіксовано генетичний код нашої нації – код єдності всіх українців.

В обставинах сьогодення для всіх українців це свято набуває особливої значимості, адже вишиванка – це предмет гордості українців, традиція, яка передавалася з покоління в покоління попри численні утиски української культури. Цього дня ми вбираємося у вишиванки на знак єдності всього народу, що протистоїть сучасній загрозі, на знак стійкості і віри в омріяну Перемогу.

Нехай День вишиванки об’єднає українців по всьому світу, а магічні прадавні узори-символи додадуть нам сили для перемоги над ворогом! Бережімо традиції! Любімо Україну! Україна переможе!

Опубліковано:
10 Червня 2023