СТУДЕНТИ-ТЕОРЕТИКИ УСПІШНО ВИСТУПИЛИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

Студенти Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора – це не просто творча молодь, яка успішно опановує ази професіоналізму, здобуває практичний досвід сценічної майстерності та відкриває для себе глибинну сутність мистецтва. Це – покоління талановитих, свідомих, ініціативних юнаків і дівчат, яким подобається розвиватися, ставити нові цілі й показувати своїм прикладом, як багато можна досягнути, маючи в арсеналі міцні знання, ентузіазм, креативні задатки. Саме такі якості продемонстрували студентки теоретичного відділу другого курсу Анна і Лєна Крегул, що взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Музикознавчі студії Поділля-2023».

Цього року вперше конференцію проведено у режимі онлайн, проте це не зменшило зацікавленості до події. Учасниками заходу стали 38 доповідачів (студенти, аспіранти, викладачі музичних та мистецьких закладів освіти) із різних куточків України – Вінниці, Києва, Тернополя, Харкова, Кривого Рогу, Сум, Запоріжжя, Черкас, Хмельницького, Кропивницького, Луцька, Львова і Ужгорода. До програми заходу було також включено виступ народної артистки України, членкині Національної спілки композиторів України, доцентки кафедри музично-сценічного мистецтва Муніципального закладу вищої освіти «Київська академія мистецтв» Л.В. Горової.

Серед тематики – широке коло питань: від аналітичних розвідок про розвиток музичних жанрів, стилів і форм, висвітлення життя творчих персоналій – до презентацій нових навчальних методик та посібників.

Здобувачі нашого коледжу під керівництвом викладача-методиста Т.І.Росул зосередили свою увагу на творчості сучасних українських композиторів. А.Крегул окреслила «Стильові діалоги фортепіанного циклу В.Сильвестрова «Музика в старовинному стилі». Лєна Крегул розкрила особливості «Рецепції жанру рапсодії у творчості М.Скорика» на прикладі «Карпатської рапсодії» для скрипки з оркестром. Тематика виступів зацікавила учасників, адже новітня українська музика потребує ґрунтовного музикознавчого аналізу. Матеріали доповідей опубліковані у збірнику тез.

Вітаємо студенток з успішною презентацією своєї дослідницької праці та бажаємо їм нових творчих звершень!

Тетяна РОСУЛ,

викладачка-методистка

циклової комісії «Теорія музики»

Опубліковано:
10 Червня 2023